Субота, 2024-05-18, 10:40 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Інформатика

Каталог статей

Головна » Статті » 4. Архітектура комп’ютерів (17) » Структура персонального комп'ютера

Монітор принцип роботи та види. Принтер,його різноманітності
Моніто́р (monitor — слідкувати) або дисплей (display — відображувати) — електронний пристрій для відображення інформації.
Сучасні комп'ютерні монітори бувають кількох типів:
 на основі електронно-променевої трубки (CRT).
 рідкокристалічні (LCD, TFT як підвид LCD)
 плазмові
 проекційні
 OLED-монітори

http://infoshkola.info/img/computer/monitorsamsung.jpg

http://deshevshe.ua/img/uploadreview/monitori22-gl.jpg

Принцип роботи монітора :
Інформація на моніторі може відображатися декількома способами. Найпоширенішим є відображення на екрані електронно-променевої трубки (ЕПТ), такий же, як у телевізорі. ЕПТ являє собою електронний вакуумний прилад у скляній колбі, у горловині якого знаходиться електронна гармата, а на дні- екран, покритий люмінофором.Нагріваючись, електронна гармата випускає потік електронів, що з високою швидкістю рухаються до екрана. Потік електронів (електронний промінь) проходить через фокусючу й відхиляючу котушки, що направляють його у визначену крапку екрана, покритого люмінофором. Під впливом ударів електронів люмінофор випромінює світло, що бачить користувач, що сидить перед екраном комп'ютера.Хімічна речовина (звичайно утримуючий фосфор), використовуване як люмінофор, характеризується часом післясвітіння, що відображає тривалість світіння люмінофора після впливу електронного пучка. Час післясвітіння і частота відновлення зображення повинні відповідати один одному, щоб не було помітне мелькання зображення (якщо час післясвітіння дуже малий) і була відсутня розмитість і подвоєння контурів у результаті накладення послідовних кадрів (якщо час післясвітіння занадто великий).Електронний промінь рухається дуже швидко, перетинаючи екран рядками ліворуч праворуч і зверху вниз по траєкторії, що одержала найменування растр. Період сканування по горизонталі визначається швидкістю переміщення лучачи поперек екрана.У процесі розгортки (переміщення по екрані) промінь впливає на ті елементарні ділянки люмінофорного покриття екрана, у яких повинне з'явитися зображення. Інтенсивність лучачи постійно міняється, у результаті чого змінюється яскравість світіння відповідних ділянок екрана. Оскільки світіння зникає дуже швидко, електронний промінь повинний знову і знову пробігати по екрані, відновляючи його. Цей процес називається поновленням (чи регенерацією) зображення.У більшості моніторів частота регенерації, що також називають частотою вертикальної розгортки, у більшості режимів приблизно дорівнює 70 Гц, тобто зображення на екрані обновляється 70 разів у секунду. Зниження частоти регенерації приводить до мелькання зображення, що дуже стомлює ока. Отже, чим вища частота регенерації, тим краще.Дуже важливо, щоб частота регенерації, що може забезпечити монітор, відповідала частоті, на яку набудована відеоплата. Якщо такої відповідності нема, то зображення на екрані взагалі не з'явиться, а монітор може вийти з ладу.В одних моніторах установлена фіксована частота розгортки. В інших підтримуються різні частоти в деякому діапазоні (такі монітори називаються багаточастотними . Більшість сучасних моніторів є саме багаточастотними, тобто можуть працювати з різними стандартами відеосигналу, що одержали досить широке поширення. Фірми-виробники для позначення моніторів такого типу використовують різні терміни - синхронізуючі, багаточастотні , багаторежимні , автосинхронізуючі і з автонастройкою.

Принтери, його різновидності.
Комп'ютерний принтер (англ. printer — друкар) — пристрій для друку інформації на папір.
Процес друку називається виходом на друк, а документ, що вийшов, — роздруківка або тверда копія. Принтери мають перетворювач цифрової інформації (текст, фото, графіка), що зберігається в запам'ятовувальних пристроях комп'ютера, фотоапарата та цифрової пам'яті, у спеціальну машинну мову.
За технологією друку принтери поділяють на - матричні, струменеві, лазерні й сублімаційні, а за кольором друку — кольорові й монохромні.
Монохромні принтери мають кілька градацій, звичайно 2-5, наприклад: чорний — білий, одноколірний (або червоний, або синій, або зелений) — білий, багатобарвний (чорний, червоний, синій, зелений) — білий.

З розвитком комп'ютерних технологій монохромні принтери поступаються місцем повнобарвним або скорочено-кольоровим, які друкують «весь спектркольорів», видимий людським оком.
Інші принтери — матричні і інші — це історія і вони використовуються як спеціалізовані для друку на безперервний рулон паперу в лабораторіях, банках,бухгалтеріях, для друку на багатошарові бланки (наприклад, паспорти, авіаквитки), а також, коли важливий сам факт друку ударом. Вважається, що факт удару ускладнює внесення несанкціонованих змін до фінансового документа[джерело не вказано 82 дня].
Набули поширення багатофункціональні пристрої, в яких об'єднані принтер, сканер, ксерокс і факс. Таке об'єднання раціональне технічно і зручно в роботі. Широкоформатні (А3, А2) принтери іноді невірно називають плоттерами.

Сучасні технічні вимоги для принтерів початкового рівня
Цифровий фотоапарат початкового рівня з матрицею 5,25 мегапікселів дає світлину з роздільною здатністю 2560х1920. Якщо друкувати фото розміром 10х15 см, то принтер повинен мати роздільну здатність не менше 2560:10см*2,54 см=650 dpi (точок на дюйм). Стосовно градацій чорного і кольорів, то — матриці і просвітлені об'єктиви цифрових фотоапаратів мають фотографічну широту (динамічний діапазон) «близьку» до можливостей людського ока. Людина неозброєним оком може оцінити поліпшення зображення фотографії з роздільною здатністю до 750 dpi і фотографічною широтою до 24 біт за 3 базовими кольорами, True Color, і 8 біт сірого, тобто фотографії що містить до 16..777.216 кольорів з плавними, реальними півтонами і до 256 градацій чорного. До цих характеристик «близькі» результати друку на аналоговий кольоровий фотопапір, друк сублімації «схожий» на якісний, струменевий і лазерний друк знаходяться на початку шляху до цих можливостей.

Виконала - Дорофтей Вікторія
Категорія: Структура персонального комп'ютера | Додав: pislar (2012-06-07)
Переглядів: 7062 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту