Субота, 2024-05-18, 8:09 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Інформатика

Каталог статей

Головна » Статті » 5. Комп’ютерні системи (12) » 5.1. Загальні принципи побудови сучасних комп‘ютерних систем управління

Характеристики операційних систем. Функції та склад
Вступ
Поняття ОС звичайно визначається через функції, які вона виконує. Однак іноді простіше пояснити: не "навіщо потрібна операційна система", а "що було б, якби її не існувало". Якби не було ОС, то з комп'ютером було б дуже складно спілкуватися. Скажімо, програмістмав би створювати програму не на якійсь зручній мові програмування, а на мові машинних кодів. Відсутність ОС загнала б у глухий кут і будь-якого користувача. В його розпорядженні не виявилося б сучасних засобів керування апаратурою (дисками, мишею, принтером) і звичних програмних додатків (ігор, антивірусів, графічних редакторів тощо).

Опрераційна систела це- базовий комплекс програмного забезпечення, що виконує управління апаратним забезпеченням комп'ютера абовіртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організує взаємодію з користувачем.
1.Основні поняття:
Операційні системи (ОС) займають важливіше місце в сукупності сучасних системних програмних засобів, які складають програмне забезпечення електронно-обчислювальних машин. Вони є основою організації обчислювального процесу у обчислювальній системі та визначають ефективність як використання апаратних компонентів системи, так і розв’язання поставлених задач. Від них залежить також ефективність праці персоналу.
Під підвищенням ефективності розуміють:
• підвищення ефективності використання апаратних засобів, яке відображається рядом покажчиків (комплексним покажчиком є процент корисного машинного часу);
• ¬підвищення пропускної можливості обчислювальної системи, яке відображається у кількості виконаних робіт у одиницю часу;
• ¬зниження системних витрат;
• ¬підвищення продуктивності праці людини;
• ¬підвищення зручності використання засобів обчислювальної техніки.

Операційна система – це складний багатоцільовий та багатофункціональний комплекс програм, який є складовою частиною практично усіх сучасних обчислювальних систем.
Склад та функції операційних систем

Компонентний склад ОС визначається набором функцій, для виконання яких вона призначена. Усі її програми можна поділити на дві групи: керуюча програма та системні обробляючі програми.
Керуюча програма – обов’язковий компонент будь-якої ОС. Її функції – планування проходження безперервного потоку завдань, управління розподілом ресурсів, реалізація прийнятих методів організації даних, управління операціями вводу-виводу, організація мультипрограмної роботи, управління працездатністю системи після збоїв та інші.
Керуюча програма скуладається з ряду компонентів, серед яких слід виділити чотири основних:
• управління статичними ресурсами (управління завданнями);
• управління динамічними ресурсами (управління задачами);
• управліня данними;
• управління поновленням.

Загальна характеристика операційних систем

Операційна система - це сукупність програм, які призначені для керування ресурсами комп'ютера й обчислювальними процесами, а також для організації взаємодії користувача з апаратурою.
Ресурси - це логічні й фізичні компоненти комп'ютера: оперативна пам'ять, місце на диску, периферійні пристрої, процесорний час тощо.
Керування ресурсами полягає, наприклад, у тому, що ОС: розпізнає й обробляє команди, що надходять з клавіатури; керує роботою дисків; готує інформацію для виведення на екран монітора або на принтер тощо. При цьому ОС намагається оптимальним способом розподіляти ресурси між різними завданнями, що виконуються.
Інша функція ОС - керування обчислювальними процесами. Обчислюваль¬ні процесом (або завданням) називається послідовність дій, яка задається програмою. Переважна більшість сучасних програм сконструйовані так, що вони можуть виконуватися тільки за наявності операційної системи. У принципі функції керування процесами можна було б передати кожній прикладній про¬грамі, але тоді програми були б набагато більшими та складнішими. Тому зруч¬ніше мати на комп'ютері одну керуючу програму - операційну систему, по¬слугами якої користуватимуться всі інші програми.
Загальна характеристика операційних систем сучасних ІВЕМ
Тут я хочу представити найпоширеніші операційні системи, якими ми користуємося в повсякденній роботі: Dos, Windows 3.+, Windows 95, Windows NT, Windows 98, Windows XP.
Дискова Операційна Система (DOS)
Операційна система — це програма, яка завантажується при включенні комп'ютера. Вона проводить діалог з користувачем, здійснює управління комп'ютером, його ресурсами (оперативною пам'яттю, місцем на дисках і т.д.), запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу і прикладним програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) з пристроями комп'ютера.

Контрольні запитання:
1 Що таке операційна система?
2. Що входить до операційної системи?
3.Яка загальна характеристика операційної системи?
4. Яка загальна характеристика операційних систем сучасних ІВЕМ?
5. Що таке Дискова Операційна Система (DOS)

Джерала інформації:
1.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0
2. http://otvet.i.ua/user/793422/4233/.
3. http://ua.textreferat.com/referat-7962.
Категорія: 5.1. Загальні принципи побудови сучасних комп‘ютерних систем управління | Додав: pislar (2012-06-07)
Переглядів: 2766 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту