Середа, 2025-07-16, 11:35 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Інформатика

Каталог файлів

Головна » Файли » Периферійні пристрої » Розробки уроків

ПІДКЛЮЧЕННЯ СКАНЕРА ДО КОМП'ЮТЕРА
[ Викачати з сервера (221.5 Kb) · Викачати видалено (53.28 Kb) ] 2013-05-14, 4:15 PM

ПІДКЛЮЧЕННЯ СКАНЕРА ДО КОМП'ЮТЕРА

План:
1. Сканери
2. Програми розпізнавання текстів
3. Програма FINEREADER

 Існують сканери зі спеціальною платою розширення - контролером.  Плату встановлюють в одне з гнізд розширень материнської плати комп'ютера, а сканер підключають до рознімання плати.

Деякі сканери підключають до вільного рівнобіжного порту (порту принтера).  А самий принтер підключається до спеціального рознімання сканера.  У такому випадку передача даних відбувається повільніше, зате ніяких додаткових пристроїв для підключення сканера не потрібно.

Оскільки апаратні інтерфейси сканерів відрізняються різноманіттям, були початі спеціальні міри для стандартизації програмного інтерфейсу, що забезпечує зв'язок між сканерами й операційною системою. 

     Для керування роботою сканера (утім, як і іншого пристрою) необхідна відповідна програма — драйвер. У цьому випадку керування йде не на рівні "заліза" (портів уведення-висновку), а через чи функції крапки входу драйвера. Донедавна кожен драйвер для сканера мав свій власний інтерфейс. Це було достатнє незручно, оскільки для кожної моделі сканера була потрібна своя прикладна програма. Логічніше було б навпаки, якби з однією прикладною програмою могли працювати кілька моделей сканерів. Це стало можливим завдяки TWAIN.

TWAIN — це стандарт, відповідно до якого здійснюється обмін даними між прикладною програмою і зовнішнім пристроєм (читай — його драйвером). Нагадаємо, що консорціум TWAIN був організований за участю представників компаній Aldus, Caere, Eastman Kodak, Hewlett Packard & Logitech. Основною метою створення TWAIN-специфікації було рішення проблеми сумісності, тобто легкого об'єднання різних пристроїв уведення з будь-яким програмним забезпеченням. Конкретизуючи, можна виділити кілька основних питань: по-перше, підтримку різних платформ комп'ютерів; по-друге, підтримку різних пристроїв, включаючи різноманітні сканери і пристрої уведення відео; по-третє, можливість роботи з різними формату даних. Завдяки використанню TWAIN-інтерфейсу можна вводити зображення одночасне з роботою в прикладній програмі, що підтримує TWAIN, наприклад CorelDraw, Picture Publisher, PhotoFinish. Таким чином, будь-яка TWAIN-сумісна програма буде працювати з TWAIN-сумісним сканером.

На закінчення варто відзначити, що образи зображень у комп'ютері можуть зберігатися в графічних файлах різних форматів, наприклад TIFF, РСХ, ВМР, GIF і інших. Треба мати в через, що при скануванні зображень файли виходять досить громіздкими і можуть досягати десятків і сотень мегабайт. Для зменшення обсягу збереженої інформації використовується звичайно процес компресії (стиску) таких файлів.


ПРОГРАМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ТЕКСТІВ

Оскільки потреба в розпізнаванні тексту від сканованих документів достатньо велика, тому є значне число програм, призначених для цієї цілі.  Тому що різні наукові методи розпізнавання тексту розвивалися незалежно друг від друга, багато хто з цих програм використовують цілком різні алгоритми.

Ці алгоритми можуть давати різні результати на різних документах.  Наприклад, що згадувалися вище системи OCR спроможні розпізнавати тільки стандартний спеціально підготовлений шрифт і дають на цьому шрифті найкращі результати, що не може перевершити жодна з більш універсальних програм.

Сучасні алгоритми розпізнавання тексту не орієнтуються ні на конкретний шрифт, ні на конкретний алфавіт.  Більшість програм здатні розпізнавати текст кількома мовами.  Ті самі алгоритми можна використовувати для розпізнавання латинського, російського, українських, арабського й інших алфавітів і навіть змішаних текстів.  Зрозуміло, програма повинна знати, про який алфавіт мова йде.

Найбільше широко відомі і поширені програми FineReader і CuneiForm.  Ми докладно зупинимося на програмі FineReader, що забезпечує високу якість розпізнавання і зручність застосування.  З моменту виходу FineReader 4.0 Std/Pro завоював 26 нагород за точність і простоту використання.

ПРОГРАМА FINEREADER

Програма FineReader - продукт групи компаній ABBYY. 


ABBYY - один із головних виробників програмного забезпечення в області лінгвістики, семантики, опрацювання текстів і систем оптичного розпізнавання символів.  Група компаній ABBYY складається зі штаб-квартири ABBYY у Москві, ABBYY України (Київ), ABBYY США (Фримонт, Каліфорнія), ABBYY Європи (Мюнхен, Німеччина). 

Програмні продукти ABBYY :

·        сімейство систем  розпізнавання  FINE READER, що дозволяють автоматизувати введення в комп'ютер текстів, таблиць, форм анкет і бланків;

·        FINE READER РУКОПИС забезпечує розпізнавання форм, заповнених друкованими літера від руки;

·        система FINE READER БАНК автоматизує введення платіжних доручень;

·        ABBYY Retrieval & Morphology Engine - інструментарій розроблювача для інтеграції повного текстового пошуку і лінгвістичних технологій у зовнішні додатки ;

·        система електронних англійсько-російських і російсько-англійських словників LINGVO.


Програма FineReader призначена для розпізнавання текстів на російському, англійському, німецьких, українських, французькому і багатьох інших мовах, а також для розпізнавання змішаних двомовних текстів.

Програма має ряд зручних можливостей.  Вона дозволяє об'єднувати сканування і розпізнавання в одну операцію, працювати з пакетами документів (або з Багатосторінковими документами) і з бланками.  Програму можна навчати для підвищення якості розпізнавання погано надрукованих текстів або складних шрифтів.  Вона дозволяє редагувати розпізнаний текст і перевіряти його орфографію.  FineReader працює з різними моделями сканерів і підтримує стандарт TWAIN. 

Перетворення паперового документа в електронний відбувається в три етапи.  

1.     Перший етап - сканування.  Сканер під керуванням драйвера, що підтримує протокол TWAIN, перетворить документ у сукупність графічних файлів (по числу сторінок).  При необхідності користувач може переустановити параметри сканування. 

 Зображення з листа паперу може бути перетворене в цифрову форму і за допомогою інших засобів, таких, наприклад, як цифрові фотоапарати і цифрової відеокамери.


2.     Другий етап - сегментація тексту.  Сегментація це процес виділення в документі однорідних фрагментів (блоків) зображення - тексту, малюнків, таблиць.  Блоки опрацьовуються і включаються в документ у порядку нумерації блоків.  Сегментація може виконуватися в автоматичному режимі.  Якщо вихідний документ має складну структуру - містити ілюстрації, під малюнка підписи до них, текст розміщається в декількох колонках, то  сегментація робить у ручному режимі.  У результаті сегментації утворяться файли, що бережуть опис блоків кожної сторінки. 

3.     Останній третій етап роботи програми - безпосередньо розпізнавання.  Він стосується тільки блоків, що містять текст і таблиці.  Графічні блоки просто пересилаються у формований файл. Програма виділяє цвітом ті символи, що вона сама розглядає як неоднозначно пізнані.  Це спрощує пошук помилок.  Цей етап звичайно не потребує втручання користувача, за винятком тих випадків, коли текст неякісно відбитий або набраний невідомим шрифтом.  Тоді користувач може "навчити" програму розпізнавати даний текст.

Створений текстовий файл  "утрачає зв'язок" із вихідним зображенням і може редагуватися і форматувати незалежно від нього.  Засобами програми в отриманому тексті можна також провести перевірку граматики.

Кожний із цих етапів програма FineReader може виконувати як автоматично, так і під контролем користувача.  Існує режим, коли всі три етапи виконуються автоматично під керуванням "майстра".  У цьому випадку  перетворення документа відбувається за один прийом.

 

Отриманий текст можна зберегти у виді форматованного або неформатованного документа.  Передбачено також можливість прямої передачі отриманого тексту в програми Word або Excel, а також у буфер обміну Windows.

Процес сканування, сегментування і розпізнавання багатосторінкового текстового документа достатньо тривалий і не завжди може бути закінчений за один прийом.  . FineReader надає можливість розбити цей процес на частині.  Робота з перетворення документа може бути передерта на будь-якому етапі.  При цьому  вся поточна інформація з опрацювання документа -  графічні файли, сегментні файли, формований текстовий файл і службові файли записуються в папку з назвою "Пакет.


 

Контрольні запитання;

·    Яка відповідна програма необхідна для керування роботою сканера?

·       За допомогою яких програм розпізнаються тексти?

·  Який перший етап для перетворення паперового документа в електронний?

 

 Над роботою працювала: Косован Диана

 

 

Категорія: Розробки уроків | Додав: марс2 | Теги: сканер, комп'ютер
Переглядів: 1062 | Завантажень: 345 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту